Wiesław Pomorski

dr Wiesław Pomorski

Partner

Doradca podatkowy nr 00023

dr nauk prawnych, doradca podatkowy (nr wpisu 00023), prezes Zarządu "POMORSKI" Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe Rachunkowości i Podatków na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2007 r. z zakresu podatku VAT.

W latach 1983-1990 pracował w organach administracji publicznej. Od 1990 r. zajmuje się doradztwem podatkowym prowadząc Kancelarię Podatkową "POMORSKI". W latach 2007 – 2010 był równocześnie adiunktem w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej, wykładając m.in. prawo cywilne, system podatkowy, prawo finansowe oraz ochronę własności intelektualnej.

Od 2002 r. jest członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego. Jest autorem książki pt. Zryczałtowany zwrot podatku VAT dla rolników w polskim prawie podatkowym, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 2011 oraz licznych publikacji z zakresu stosowania prawa podatkowego m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Prokuraturze i Prawie. Od 2018 r. jest członkiem Rady Naukowej kwartalnika Przedsiębiorstwo i Prawo wydawanego przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Inowrocławiu.

Specjalizuje się w postępowaniach kontrolnych i podatkowych, w tym sądowej kontroli decyzji, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Michal Pomorski

Michał Pomorski

Partner

Adwokat

Specjalizuje się w prawie podatkowym z uwzględnieniem prawa handlowego. Doradza Klientom w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT. Zajmuje się obsługą transakcyjną Klientów, audytowaniem spółek oraz przygotowywaniem strategii i struktur podatkowych. Posiada również doświadczenie w zakresie restrukturyzacji działalności spółek kapitałowych, prowadzi negocjacje i reprezentuje Klientów w sądach administracyjnych i powszechnych. Przewodniczący Koła Młodych Adwokatów przy Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Justyna Żbikowska

Justyna Żbikowska

Kierownik Działu Audytu i Postępowań Podatkowych

Kieruje pracami zespołu zajmującego się przeprowadzaniem audytów oraz bieżącym nadzorowaniem poprawności dokonywanych rozliczeń podatkowych. Posiada również doświadczenie w zakresie rozliczeń ZUS oraz ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze podatkowej przedsiębiorców.  

 
Aleksander Wilner

Aleksander Wilner

Of counsel

Prawnik z 10 letnim doświadczeniem, głównie w zakresie prawa podatkowego i nowych technologii. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikację Adwokacką ukończył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w działach podatkowych firm doradczych z "Wielkiej Czwórki". Pracował w topowej polskiej kancelarii w zespole prawa podatkowego, z którym 2012 uzyskał tytuł najlepszej polskiej firmy doradztwa podatkowego wg. Dziennika Gazeta Prawna. W latach 2014-2018 doradzał jako in-house w jednej największych grup ubezpieczeniowych w Europie, koordynując jednocześnie politykę cen transferowych. Przekrojowe doświadczenie doradcze zdobyte w wiodących firmach, uzupełnione ostatnim doświadczeniem prawno-regulacyjnym zdobytym w dynamicznej branży FinTech powodują elastyczne i kreatywne podejście do przedstawionych problemów oraz projektowanie skutecznych rozwiązań przy zachowaniu indywidualnej specyfiki każdego klienta i odpowiedzialnej optyki na ryzyko.

Piotr Pawelski

Piotr Pawełski

Adwokat

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Doradza klientom z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, sprawuje funkcję administratora hipotek oraz pomaga w oddłużaniu nieruchomości. Posiada doświadczenie w reprezentowaniu przedsiębiorców w skomplikowanych sporach cywilnych i gospodarczych prowadzonych przed sądami powszechnymi.

 
Paweł Stepień

Paweł Stępień

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się prawem gospodarczym w sferze publicznej i prywatnej. Aktualnie współpracuje z Kancelarią w zakresie prawa upadłościowego, w sprawach upadłości przedsiębiorców, spółek prawa handlowego oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Opracowuje również plany restrukturyzacji dla spółek kapitałowych.

Wojciech Kotowski

Wojciech Kotowski

Biegły, Ekspert ds. prawnych aspektów ruchu drogowego

Ekspert w zakresie prawnych aspektów ruchu drogowego. Absolwent Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji Bezpieczeństwa Publicznego. Od 1978 r. zawodowo związany z organami prokuratury, pełni funkcje sekretarza redakcji miesięcznika „Prokuratura i Prawo” wydawanego przez Prokuraturę Krajową oraz redaktora naczelnego miesięcznika „Paragraf na Drodze” wydawanego przez Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie. Członek Rady naukowej miesięcznika „Orzecznictwo Sądów Apelacyjnych” oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Wojciech opracowuje opinie prawne, kontr opinie oraz analizy w zakresie prawnych i kryminalistycznych problemów ruchu drogowego.  

Autor ponad stu publikacji książkowych oraz komentarzy do ustaw, a także 900 publikacji prasowych (artykułów, glos oraz recenzji). 

Michał Nowacki

Michał Nowacki

Konsultant ds. Podatkowych i korporacyjnych

W swojej pracy zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym na rzecz Klientów Grupy POMORSKI oraz uczestniczy w procesach przekształceń podmiotów gospodarczych. Współtworzy plany przekształceń spółek i nadzoruje proces ich wdrażania. Opracowuje biznesplany na potrzeby restrukturyzacji oraz pozyskiwania finansowania projektów biznesowych. Tworzy dokumentację dotyczącą ochrony danych osobowych oraz nadzoruje poprawność funkcjonowania procedur wewnętrznych. Wspiera również pozostałych współpracowników w bieżącej realizacji zadań z zakresu prawa spółek.

Adrian Nowicki

Adrian Nowicki

Analityk finansowy

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Specjalizacja: Bankowość oraz analiza finansowa przedsiębiorstw). Zajmuje się doradztwem finansowym oraz inwestycyjnym. Posiada doświadczenie zdobyte w największych bankach inwestycyjnych w Polsce i strefie Euro. Klientom kancelarii doradza w zakresie tworzenia analiz i modeli finansowych oraz analiz rynkowych. Specjalizuje się w tworzeniu materiałów analizujących wewnętrzną sytuację przedsiębiorstw, oraz ich otoczenia, dla sprzedającego lub potencjalnego kupującego. Adrian posiada certyfikaty wydane przez MTDC - Project Leader i Project Risk Management. Założyciel projektu „We Rule 2morrow”.

 
 
Marta Bakushka

Marta Bakushka

Asystent prawno-podatkowy

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Zajmuje się bieżącą obsługą klientów kancelarii w zakresie prawa handlowego i cywilnego oraz koordynuje przepływ dokumentacji. Posiada doświadczenie w przeglądach prawnych i podatkowych oraz windykacji należności.

 
Alicja Śmigielska

Alicja Śmigielska

Asystent Zarządu

Absolwentka Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej. Koordynuje przepływ dokumentów i informacji wewnątrz Grupy POMORSKI. Opracowuje projekty opinii podatkowych, zastrzeżenia do protokołów kontroli, odwołania od decyzji czy skargi do WSA i NSA. Wspiera również pozostałych współpracowników w bieżącej realizacji zadań z zakresu prawa spółek.

CIT dla spółek komandytowych - jest projekt

W dniu dzisiejszym opublikowany został tekst projektu ustawy o zmianie ustawy o PIT, CIT i ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.

Tarcza dla branży turystycznej

Aktualnie w Sejmie RP prowadzone są prace nad nowelizacją przepisów ustawy o COVID. Według nowych uregulowań pomoc ma otrzymać szeroko rozumiana branża turystyczna. Trzeba będzie się jednak wykazać 80% spadkiem obrotów względem roku poprzedniego. Warto zaznaczyć, że jest to na typ etapie jeszcze projekt i...

Rozliczenie członka zarządu na zasadach liniowych

Członek zarządu pełniący swoją funkcję na podstawie powołania może równocześnie doradzać spółce w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i opodatkować tę część przychodów podatkiem liniowym. Najnowsza interpretacja podatkowa z dnia 1 czerwca 2020 r. nr 0112-KDWL.4011.5.2020.1.DK potwierdza taką możliwość.

12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - PW PŁOCK

Serdecznie zapraszamy na 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w ramach którego Politechnika Warszawska Filia w Płocku zorganizuje Konferencję, która odbędzie się 22 listopada 2019 r. Konferencja dotyczyć będzie m.in. współpracy z Chińską Republiką Ludową oraz aspektami teoretyczno-praktycznymi funkcjonowania na rynku mikro i małych przedsiębiorców.

Konferencja InvestPro Poland Warsaw 2019

Informujemy, iż adwokat Michał Pomorski weźmie udział jako panelista w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Bosco Conference oraz InwestPro Poland w Warszawie w dniach 12-13 września 2019 r. w hotelu Intercontinental. Konferencja dotyczyć będzie aspektów inwestycyjnych w Polsce. Wystąpienie będzie nosić tytuł "Tax engineering in business". 

Nabór kandydatów na studia - Politechnika Warszawska Filia w…

W związku z zawartą umową o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką „POMORSKI” Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. poniżej informujemy o procesie rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne prowadzonym przez uczelnię.  

Szkolenia

Grupa POMORSKI oferuje usługi szkoleniowe dla firm, spółek prawa handlowego oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Sprawdź szczegóły

Kontakt

Siedziba firmy
ul. Chałubińskiego 8, p. 38
00-613 Warszawa
tel. +48 (22) 10 22 111
sekretariat@pomorski.pl
Filia
Plac Obrońców Warszawy 2
09-402 Płock
tel. +48 (24) 364 88 88
sekretariat@pomorski.pl

Zaufali nam

  • Alufest
  • Ponzio
  • Alior Bank
  • Orlen Oil

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 - 2018 Wiesław Pomorski | Informacje RODO

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem